Technický dozor pohlídá profesionální provedení stavby

stavbyadozory s.r.o.

Stavební a technický dozor

Technický dozor pohlídá profesionální provedení stavby

Postavit dnes kvalitní rodinný domek je velmi složité. Dřív jste si nakoupili materiály a bydlení si zařídili třeba i vlastními silami. Dnes si však čím dál více lidí uvědomuje, že se jim tento postup nevyplatí a na práci si tak raději najmou profesionály. Navíc pokud plánujete stavbu nízkoenergetického nebo pasivního domu, je oslovení firmy jistě lepším řešením. Tu je však potřeba pohlídat, a pokud vy sami na to nestačíte, hrozí, že se dostanete do problémů.

Jakou funkci plní technický dozor?

Proto tu je technický dozor investora, který veškeré nebytné činnosti zařídí místo vás. Ať už vás tlačí čas nebo jen nemáte potřebné znalosti, můžete mu veškeré povinnosti svěřit. Ze svých beder si takto odlehčil i náš klient Petr z Prahy, který byl zoufalý, že výstavba neprobíhá podle jeho představ a nevěděl, jak ji má urychlit. Proto ho napadlo kontaktovat naši firmu a přeptat se, zda by se s tím nedalo něco dělat.

Naše odpověď byla jednoznačná. Doporučili jsme panu Petrovi nejprve stavební dozor a pak i technický dozor na stavbu, který veškeré nezbytné činnosti zařídil místo něj. Technický dozor není určen pouze pro lidi, kteří nemají důvěru v kvalitně odvedenou práci stavební firmy, ale též pro ty, co trpí nedostatkem času a nemají tedy kapacitu, aby si zkontrolovali, jak výstavba jejich domu probíhá.

Technický dozor je opravdu potřeba

Je stavba kvalitní, funkční, obyvatelná? To jsou otázky, které si většina investorů klade hned po dokončení výstavby. Stejně jako náš klient Petr se jistě přesvědčíte, že vám technický dozor investora může v tomto ohledu ušetřit spoustu starostí. Nejenže mu pohlídal samotnou stavbu, ale také dbal na hladký průběh realizace přesně podle smlouvy. Nemusíte být odborníky na stavební zákon, stačí znát někoho, kdo vám v této oblasti ochotně pomůže.